Godziny kancelarii

w poniedziałek rano od godz. 8:00 do 9:00

Po Mszy Św. wieczornej w poniedziałek środę i piątek

W niedzielę i święta kancelaria zamknięta.

W czasie kolędy kancelaria czynna tylko rano.

Informacje odnośnie wydawania metryk chrztu, zaświadczeń do pełnienia funkcji chrzestnego itp. w kancelarii parafialnej: Można wydać jedynie pełnoletniej osobie, której dokument dotyczy. Dla osób małoletnich dokument odbierają ich rodzice (opiekunowie prawni). Dokumenty można wydać jedynie po stwierdzeniu tożsamości danej osoby – powinna ona okazać dokument tożsamości, nawet jeśli jest znana kapłanowi. Dla przykładu żona nie może odebrać dokumentu dla męża i odwrotnie. Jeżeli jakaś osoba napisze list do parafii z prośbą o wydanie dokumentu i nawet poda swe dane osobowe – nie wolno jej wysłać dokumentu, lecz odpowiedzieć, aby udała się do swego Księdza Proboszcza (lub np. kapłana z Polskiej Misji Katolickiej), który w jej imieniu wystosuje pismo do Księdza Proboszcza. Po otrzymaniu pisma Ksiądz Proboszcz wystawi pismo i odeśle pocztą poleconą do tegoż kapłana, który następnie przekaże dokument osobie zainteresowanej.

Zaświadczenia do pełnienia funkcji chrzestnego są wydawane osobom mieszkającym w parafii. Należy mieć na uwadze, że faktyczne zamieszkanie w myśl przepisów prawa kanonicznego może nie być tożsame z urzędowym zameldowaniem osoby. Odnośnie narzeczonych  parafią uprawnioną do przeprowadzenia badania jest wyłącznie ta, na terenie której rzeczywiście mieszka przynajmniej jedno z nupturientów (a nie parafia urodzenia, chrztu lub pochodzenia).