Bractwo św. Józefa

Bractwo św. Józefa powołał do życia 14 grudnia 1714 roku ówczesny proboszcz Kazimierz Malinowski. („Jemu to w roku 1714 Wielkoduszny Franciszek Tarło, Starościc Pilzneński, syn Zygmunta i Anny, Hrabianki Tarnowskiej, Dziedzic dóbr wsi Luszowice z przynależnościami zapisuje pole i dziesięciny z nieruchomości Dębie i Józefów dla większej Boga Wszechmogącego Czci i Sławy oraz Czci Św. Józefa, a także celem założenia Bractwa tegoż Świętego Patriarchy, przy Kościele w Luszowicach erygowano wraz z kapelanią 14. XII. 1714 r przez Biskupa Szembeka” – z Kroniki Parafialnej).

Głównym celem Bractwa jest modlitwa. Mając na uwadze sytuację na świecie i w ojczyźnie, sytuację społeczno ekonomiczną i moralną postanowiliśmy szturmować do świętego Józefa, który jest patronem rodzin, ojców, patronem czystości i sprawiedliwości, patronem trudnych spraw, dobrej śmierci, patronem świata pracy – ufając w Jego orędownictwo!

Nowenna do Świętego Józefa i dzień modlitwy Bractwa Świętego Józefa to każdy trzeci,czwarty i piąty piątek miesiąca!