Pogrzeb

POGRZEB KATOLICKI

Modlitwa za zmarłych to rzecz święta i zbawienna (por. 2Mch 12,43-45)

Pogrzeb zgłaszamy w parafii zamieszkania Zmarłego. W kancelarii należy okazać:

1. Akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego,(część przeznaczona dla administracji cmentarza)
  2. Zaświadczenie o przyjęci Sakramentu Chorych przed śmiercią np. od Kapelana Szpitala,
  3. Pozwolenie na urządzenie pogrzebu z parafii, gdzie Zmarły mieszkał.(dotyczy mieszkających poza parafią)

Najlepszym darem dla Zmarłego jest pełne uczestnictwo we Mszy św. (z przyjęciem Komunii św.)

Datę i godzinę pogrzebu ustala rodzina  w kancelarii parafialnej a następnie z firmą pogrzebowa. ( nie ustalamy pogrzebu przez firmę)

...