DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
 2. W związku z prośbą Papieża Franciszka ofiary  na renowację miejsc świętych w Jerozolimie, (które były zwyczajowo składane podczas Adoracji Krzyża w Wielki ) składamy dzisiaj do puszek po Mszy Świętej. Bóg zapłać za ofiarność.
 3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości. Droga Krzyżowa o 17:30
 4. W najbliższy wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
 5. We wtorek w Lipinach o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.
 7. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 8. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Proszę o obecność;
 9. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 10. W piątek Godzinkami do św. Józefa o godz.17:15 rozpoczniemy nabożeństwo- Droga św. Józefa.
 11. W sobotę o godz. 10:00 w kościele Parafialnym spotkanie kandydatów na ministrantów, a o 11:00 ministrantów i lektorów. Apelujemy i prosimy rodziców o angażowanie do służby Bogu jako ministranci i lektorzy a dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz grupy młodzieżowej;
 12. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św.  Elżbiety, w Lipinach P. Marii Żaba;
 13. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 14. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu mija kolejny rok, jak ogłoszenia parafialne ukazują się w formie papierowej. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z tej formy, to prosimy o wsparcie na zakup papieru i serwisowanie drukarki.
 15. W przyszłą niedzielę będzie można podpisać się pod obywatelskim projektem ustawy ”Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”(potrzebny PESEL)
 16. Bóg zapłać za wykonane prace Panom: Kazimierzowi, Pawłowi i Bogdanowi Sadowskim, Andrzejowi Wilk, Krzysztofowi i Zbigniewowi Świerczek, Józefowi i Dominikowi Starzyk;
 17. W tym tygodniu patronujĄ nam:16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
 18. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary oraz przesyłane na konto parafii. „Bóg zapłać” za tę troskę o funkcjonowanie parafii. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
 19. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu sprzątało i ofiarę złożyło 8 rodzin Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie oraz toalety zatroszczyli się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: Poniedziałek 7:45:Chrabąszcz Teresa, Herula Janina, Wnęk Małgorzata, Starzyk Wioletta, Bator Dorota; Sobota godz. 7:45:Szałaśny Bożena, Laskowska Sabina, Przyłódzka Wioletta, Motyka Monika, Kazibut Izabela; Lipiny: Jeż Mirosław, Pikul Dawid; Bardzo prosimy, aby po uroczystościach zaślubin nie zaśmiecać otoczenia kościoła.
 20. Apeluję do wszystkich parafian i gości o segregację śmieci na cmentarzu. Na cmentarzu płacimy za każdy wywieziony kontener. Koszty wywozu śmieci są bardzo wysokie!!!. Do kontenerów wrzucamy tylko szkło i plastik. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość na cmentarzu i porządkują również zaniedbane  groby sąsiadów.
 21. Prośbę o wydanie dokumentów z kancelarii proszę składać mailowo – także termin ślubu oraz Do parafii należymy przez faktyczne zamieszkanie a nie przez zameldowanie dlatego np. zaświadczenia do bycia chrzestnym wybieramy w swojej parafii faktycznego zamieszkania; Wszelkie dokumenty wybieramy osobiście z dowodem tożsamości;
 22. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników a na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym m.in. o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego. Pielęgnowanie w sobie poczucia skrzywdzenia jest bowiem aplikowaniem sobie codziennej dawki trucizny; Natomiast w „Niedzieli”in.: Kościół wobec LGBT oraz jak zbudować zdrowe relacje w rodzinie; W nowym „Mały Gościu Niedzielnym” dla dzieci na wrzesień: naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny, o tym, jak polskie dzieci mogą wspierać swych rówieśników w Syrii;
 23. Z nasze wspólnoty odszedł do wieczności śp. Marcin Kot z Lipin. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu;

Życzymy wszystkim parafianom i pielgrzymom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information