Akcja Katolicka

Oddział Akcji Katolickiej w Luszowicach przy
Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny został
powołany w 1995 r.

Prezesem  oddziału AK w Luszowicach jest Zbigniew Świerczek. Opiekunem duchowym jest ks. Proboszcz

Spotkania odbywają się raz w miesiącu

Głównymi celami AK są:

·         praca nad sobą – pogłębianie własnego życia duchowego,

·         prowadzenie działalności oświatowo-wychowawczej, kulturalnej i dobroczynnej,

·         angażowanie się w życie wspólnoty parafialnej.

Systematyczne zadania jakie podejmują i realizują członkowie oddziału AK w Luszowicach:

1)      Na comiesięcznych spotkaniach analizowana jest jakaś lektura religijna wybrana przez prowadzącego duszpasterza.

2)      Przed spotkaniami jest msza święta w której członkowie włączają się w liturgię przygotowując czytania, psalmy responsoryjne oraz modlitwę wiernych.

3)      Co roku organizują uroczystości:

-        Święto Patrona AK świętego Wojciecha (misterium religijne o św. Wojciechu) – kwiecień

-        Opłatek parafialny AK – styczeń.

4)      Uczestniczą w corocznych pielgrzymkach religijnych: Tuchów, Częstochowa, Odporyszów, Stary Sącz, Tarnów, Zabawa oraz w spotkaniach formacyjnych w ramach dekanatu (np. opłatek dekanalny).

5)      Pod patronatem AK wydawana jest gazetka parafialna „Idźcie do Józefa”.

6)      W roku różańcowym założona została róża AK pod patronatem św. Wojciecha.